Opalanie, a skóra wrażliwa – o czym pamiętać?

Strefa beauty
Opalanie, a skóra wrażliwa – o czym pamiętać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych, powinniśmy pamiętać o jej odpowiedniej ochronie. Dzięki temu, zapobiegniemy przesuszeniu skóry oraz poparzeniom. Sprawdź jak opalać się w bezpieczny sposób i o czym należy pamiętać.

Jak opalać się bez szkodliwych skutków dla skóry?

Promieniowanie UV może być dla nas groźne. Powoduje ono szybsze starzenie się skóry, a nadmierna ekspozycja na słońce działa na nią wysuszająco. Pojawiają się pierwsze, niechciane zmarszczki mimiczne. Skóra staje się  szorstka i mniej przyjemna w dotyku. 

Podczas opalania bardzo ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków z filtrem UV. Dzięki nim skóra nie będzie narażona na poparzenia. Filtr dobieramy do rodzaju naszej skóry.  Dla bardzo wrażliwej zalecane są mocne filtry SPF 50. Przy ciemniejszej karnacji można stosować już nieco mniejsze filtry, takie jak 20 czy 30 SPF. Po każdym kontakcie z wodą należy ponownie zastosować filtr UV. Skóra wrażliwa na pewno powinna być chroniona mocniej, dlatego kosmetyk z filtrem, czy to mgiełkę, czy balsam rozprowadzamy na całej powierzchni ciała, które jest odsłonięte i lekko go wklepujemy. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra jest dobrze chroniona. W trakcie kąpieli warto zakładać kapelusz, który świetnie ochroni naszą głowę i twarz przed słońcem. Warto używać takich kosmetyków, które będą miały w sobie dodatkowe emolienty, które zapobiegają jej przesuszeniu. Przy skórze wrażliwej ważne jest  wykonywanie przerw w leżeniu na słońcu. Możemy np. chodzić na plażę, kiedy operacja słoneczna jest mniejsza, np. popołudniami. Dawkowanie sobie opalania zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych. Bardzo ważne jest również chronienie tych miejsc na skórze, które są szczególnie wrażliwe. Więcej kosmetyków z filtrem należy nakładać na strefę bikini oraz na twarz. Przy cerze wrażliwej i naczynkowej, warto stosować wyższe filtry. Dzięki temu mamy pewność, że skóra nie będzie narażona na jeszcze większe podrażnienie oraz rozszerzanie się naczynek krwionośnych. 

Kosmetyki po opalaniu 

Kąpiel słoneczna może mocno zaszkodzić skórze, zwłaszcza jeśli była ona długotrwała. Warto wtedy zastosować odpowiednie kosmetyki, które ją nawilżą i ukoją. Dobrym pomysłem będą więc specjalne balsamy do ciała ze składnikami, które pomogą odzyskać skórze odpowiednie nawilżenie. W składzie szukajmy gliceryny oraz alantoiny, które łagodzą podrażnienia oraz sprawiają, że podrażnienia znacznie się zmniejszą. Gliceryna świetnie nawadnia skórę, ponieważ wiąże wodę w naskórku. Odpowiedni po opalaniu będzie również aloes, który znacznie zmniejsza stany zapalne oraz zaczerwienienia i poprawia jej elastyczność, łagodząc podrażnienia. Warto żel aloesowy mieć pod ręką, kiedy nasza skóra po intensywnym opalaniu będzie mocno zaczerwieniona i piekąca. Pomocne są także chłodne kąpiele i prysznic w zimnej wodzie, które  poprawiają  krążenie i sprawiają, że naczynka krwionośne są mniej widoczne.  Wiele osób  stosuje po opalaniu specjalne kosmetyki z mentolem, który zmniejsza świąd i podrażnienia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Antybakteryjne ubrania – nowy trend podczas pandemii?
Antybakteryjne ubrania – nowy trend podczas pandemii?
Wszystko, co jest antybakteryjne, szczególnie w dzisiejszych czasach pandemii, zyskuje na popularności. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc antybakteryjne ubrania. Poznaj nowy trend!
Znamy polskiego kandydata do Oscara! Co wiemy o filmie?
Znamy polskiego kandydata do Oscara! Co wiemy o filmie?
Jaki film jest polskim kandydatem do nagrody Oscara? Sprawdź!
Lata 70. to silny trend tego sezonu. Podpowiadamy, jak nadać tym historiom współczesny wyraz
Lata 70. to silny trend tego sezonu. Podpowiadamy, jak nadać tym historiom współczesny wyraz
Marzysz o stworzeniu stylizacji rodem z lat 70.? Zobacz już teraz, jak w nowatorski sposób wykorzystać inspiracje i trendy z lat 70., aby z powodzeniem wejść w nowy sezon.
Ostatnie wpisy