Księżna Diana jest niezaprzeczalnie ikoną dobrego stylu i elegancji. Ubrania zawsze idealnie dobrane tworzyły spójną kompozycję z makijażem i fryzurą. Jakimi zasadami kierowała się księżna Diana, by osiągnąć taki efekt? Przeczytaj artykuł, by się dowiedzieć!
Księżna, oprócz nietuzinkowej urody, znana była ze swoich stylizacji, które bacznie podziwiano. Każdy jej krok śledzili krytycy modowi, którzy pochlebnie wypowiadali się o jej stylu. Matka Księcia Williama była kobietą świadomą i zdawała sobie sprawę z mocy kosmetyków, które podkreślą atuty twarzy, i odpowiedniej fryzury, tworzącej spójną całość.
Jej wizażystka uważała, że każda kobieta powinna umieć o siebie zadbać i wiedzieć w jaki sposób wyeksponować swoje mocne strony. Czasem wystarczy mała zmiana, odpowiednio dobrany podkład, podkreślone brwi i rzęsy, by poczuć się kobieco i elegancko. Produkty zastosowane w poprawny sposób mogą nam delikatnie zmienić rysy twarzy, dodać blasku czy powiększyć usta.
Skóra księżnej była pełna blasku niezależnie od pory dnia. Można dopatrywać się wyjaśnienia w królewskich genach, ale realnie rzecz biorąc, to zasługa poprawnej pielęgnacji. Ważną częścią dbania o nią było dogłębne nawilżenie skóry. Księżna używała do tego procesu serum chroniącego przed promieniami słońca, toników wyrównujących Ph oraz stawiała duży nacisk na precyzyjne oczyszczanie skóry.
Sen jest nieodzownym elementem poprawnej pielęgnacji. Regeneracja organizmu podczas snu powoduje, że nie mamy worków pod oczami, obwisłej skóry czy przekrwionych oczu. Wiele osób pomija ten etap, myśląc, że 4 godziny snu im wystarczą. Nic bardziej mylnego! Blada skóra z pewnością nie jest synonimem kobiecości, a bagatelizowanie regeneracji może doprowadzić do chorób organizmu.
Księżna Diana utrzymywała, że zdrowa skóra to nie tylko dobry krem, ale również wystrzeganie się alkoholu i papierosów. Twoje ciało jest świątynią, o którą musisz dbać z największą miłością i spokojem.
Używanie alkoholu rozszerza naczynia włosowate i prowadzi do czerwono-fioletowego tonu skóry. Niszczy beta-karoten i nie dopuszcza do tworzenia kolagenu typu I. Tytoń i alkohol uwrażliwiają skórę na promieniowanie UV. To wszystko ma później swoje odzwierciedlenie w dużej ilości zmarszczek, z łatwością możemy poznać po twarzy, jeśli ktoś jest alkoholikiem czy palaczem.
Wygląd skóry zależy również od rodzaju naszej diety, o czym wiedziała Księżna Diana. O cerę trzeba również zadbać od wewnątrz, jedząc odpowiednie produkty. Starzenie skóry powstrzymują witamina A i C, które walczą z wolnymi rodnikami. Oprócz tego mają duże znaczenie w budowie włókien kolagenu, który warunkuje jędrność skóry. Witamina A skutecznie pobudza komórki do produkcji nowych. Jedząc warzywa i owoce usprawnimy mikrokrążenie i poprawimy jakość ścianek naczyń krwionośnych.
Bazą pod makijaż Księżnej Diany był krem głęboko nawilżający. Następnie nakładała podkład odpowiednio dobrany do jej koloru skóry. Oprócz tego, że dbała o pasujący kolor, to zwracała szczególną uwagę na jego tonację, która mogła być chłodna lub ciepła w zależności od stopnia opalenia. Aplikowała kryjący korektor, który pomagał jej zakryć niedoskonałości, jeśli takowe wystąpiły.
Na jej rzęsach zawsze lądował tusz w kolorze czarnym, który sprawiał, że wyglądały na pogrubione i wydłużone. Swoją kobiecość podkreślała, malując usta w kolorze odpowiadnim do jej stroju.
Częstym błędem jest nieodpowiedni wybór podkładu, który zwykle jest za ciemny. Wybierając podkład, kieruj się kolorem szyi. Jeśli masz odrobinę niepasujący podkład, przeciągnij go na szyję, by to zatuszować.
Innym błędem jest konturowanie twarzy poprzez nakładanie produktu w złych miejscach. Konturowanie ma na celu optycznie zmienić kształt twarzy. Jednak nieumiejętne posługiwanie się bronzerem czy rozświetlaczem sprawi, że będziesz wyglądała dziwnie.
Rozświetlacza używamy, by coś uwypuklić, dlatego stosujemy go na szczyty kości jarzmowych, łuk kupidyna i grzbiet nosa. Bronzerem „chowamy”, dlatego jest on w ciemnych tonach. Aplikuj go pod kością jarzmową, w załamaniach. Jeśli nie jesteś pewna, gdzie kości się znajdują, przyłóż trzon pędzla jedną krawędzią do ucha i drugą do krawędzi ust. Kąt, który stworzy pędzel, wyznaczy miejsce nałożenia produktu.