Czym różnią się od siebie maseczki?

Czym różnią się od siebie maseczki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Maseczki ochronne to nie tylko skuteczna ochrona przed zarażeniem się koronawirusem, ale także nieodłączny element działalności placówek ochrony zdrowia. Warto jednak pamiętać, że na rynku znajdziemy wiele różnych maseczek, a każda z nich ma nieco inne zastosowanie. Dowiedz się, czym dokładnie różnią się od siebie maseczki.

Maseczki chirurgiczne

Najpopularniejsze ze wszystkich maseczek ochronny są bez wątpienia maseczki chirurgiczne. Są to klasyczne maseczki stosowane w każdej placówce ochrony zdrowia. Maseczki te tworzą barierę fizyczną między ustami i nosem każdej osoby noszącej maseczkę a cząstkami zakaźnymi ze środowiska, na przykład wirusami. Chronią także przed szkodliwymi aerozolami, które zostają na powierzchni maski, dzięki czemu nie przedostają się do dróg oddechowych. Ponadto maseczki chirurgiczne chronią także osoby trzecie przed transmisją zakażeń od osoby noszącej maskę. Warto jednak pamiętać, że maseczki chirurgiczne są jednorazowe oraz jedynie zmniejszają ryzyko zakażenia – są one nieszczelne, dlatego też nie eliminują całkowicie ryzyka transmisji.

Półmaski typu FFP1, FFP2 i FFP3

Nieco inną kategorią maseczek są tak zwane półmaski typu FFP1, FFP2 oraz FFP3. Półmaski te stosowane są, podobnie jak klasyczne maseczki chirurgiczne,  w celu ochrony dróg oddechowych przed szkodliwymi cząstkami, w tym wirusami, znajdującymi się w powietrzu. Czym jednak półmaski różnią się od zwykłych maseczek? Przede wszystkim skutecznością. Te środki ochrony zostały zaprojektowane w taki sposób, aby całkowicie przylegały do twarzy. Dzięki temu ryzyko przedostania się wirusów lub szkodliwych dla zdrowia substancji jest znacznie mniejsze. Ponadto posiadają one także specjalny zawór. Dzięki niemu oddychanie w masce jest znacznie ułatwione, a dodatkowo zawór umożliwia szybkie i proste usuwanie pary wodnej, co sprawia, że maska przez długi czas pozostaje sucha.

Co natomiast oznaczają oznaczenia FFP1, FFP2 i FFP3? Jest to nic innego jak oznaczenie klasy maski. Wszystkie półmaski mają konkretną klasę, które mówi nam, w jakim stopniu maska chroni przed transmisją wirusów i innych drobnoustrojów oraz przedostaniem się takich substancji jak szkodliwe aerozole i pyły. W przypadku półmaski FFP1 efektywność filtracji wynosi 80%, w przypadku FFP2 94%, a w przypadku FFP3 aż 99%. 

Bez względu na to, których maseczek szukasz, możesz mieć pewność, że znajdziesz je na stronie internetowej https://rcmedical.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Justyna Grochowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Deva Cassel, córka Moniki Belluci. Czy podbije świat mody?
Deva Cassel, córka Moniki Belluci. Czy podbije świat mody?
Deva Cassel stawia pierwsze kroki w modelingu. Co na to jej matka?
4 propozycje stylowych samochodów dla aktywnych kobiet
4 propozycje stylowych samochodów dla aktywnych kobiet
Potrzeby pań z reguły różnią się od wymagań mężczyzn i nie inaczej jest w kwestii samochodów. Kobieta poszukująca swojego wymarzonego samochodu zwraca uwagę na inne szczegóły, przywiązując większą wagę do wyglądu oraz stylistyki pojazdu, która powinna wpisywać się w jej preferencje
Co to jest remarketing i czy kontekstowa reklama będzie mu sprzyjać?
Co to jest remarketing i czy kontekstowa reklama będzie mu sprzyjać?
Pytacie co to jest remarketing, odpowiadamy – to forma marketingu internetowego, która pozwala reklamodawcom dotrzeć do potencjalnych klientów i zasadniczo kontekstowa reklama mogłaby mieć identyczną definicję.
Ostatnie wpisy