Sneakersy Yeezy – dlaczego stały się tak kultowe?

Sneakersy Yeezy – dlaczego stały się tak kultowe?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kanye West to twórca kultowych sneakersów Yeezy. Pomimo tego, że jest to postać, która wzbudza skrajne emocje, od uwielbienia, aż po nienawiść, swoją niezwykłą kreatywnością oraz odwagą stworzył kultowe buty Yezzy, które dziś stanowią inspirację dla wielu producentów obuwia na całym świecie. Pianka Boost, ciekawe wzornictwo, ponadprzeciętna wygoda czy limitowana ilość dostępnych par sneakersów Yeezy sprawiają, że stały się one dziś prawdziwym „must have” dla wielu z nas.

Pianka Boost

Pierwszą, priorytetową kwestią, która sprawiała, że sneakersy Yeezy stały się dziś obuwiem kultowym jest pianka Boost. To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów sneakersów, który znajduje się w dolnej jego części, w podeszwie.

To właśnie dzięki innowacyjnej, rewolucyjnej piance buty są tak niezwykle sprężyste, gwarantując maksymalną funkcjonalność zarówno podczas codziennej pracy, spacerów czy zakupów, jak również w czasie wzmożonej aktywności fizycznej. Co więcej, pianka Boost jest oddychającą tkaniną, przez co pozwala ona na doskonałą dbałość o zachowanie najwyższej higieny stóp. 

Współpraca z marką Adidas 

Kanye West nawiązał owocną współpracę z najbardziej renomowaną, sportową marką Adidas. Blisko dziesięcioletnia stała współpraca sprawiła, że sneakersy Yeezy stały się dziś niedoścignionym wzorem do naśladowania. Popyt na sneakersy nie maleje, a wręcz przeciwnie – wciąż wzrasta.

Yeezy to buty nie tylko popularne w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Amerykański raper wymyślił więc obuwie, które dziś jest ikoną mody. 

Pierwszy model Adidas Yeezy Boost 350, który powstał w 2015 roku, zapoczątkował nową modę, a współpraca amerykańskiego producenta muzycznego, rapera wraz z marką Adidas, uważana jest dziś za jedno z najbardziej korzystnych połączeń w świecie obuwniczym.

Niezwykła lekkość i wygoda 

Z całą pewnością to, co wyróżnia sneakersy Yeezy na rynku, to ich niebywała lekkość użytkowania. W praktyce oznacza to, że pozwalają na zachowanie niebywałego komfortu użytkowania nawet podczas wielogodzinnego wykorzystania. Wielu użytkowników sneakersów Yeezy podkreśla, że buty są aż tak wygodne, że niejednokrotnie można zapomnieć, że ma się je na swoich nogach.

Unikalny design sneakersów Yeezy 

Nie bez znaczenia pozostaje unikalny, oryginalny wygląd sneakersów Yeezy. Kanye West dał wyraźny upust swojej wyobraźni, tworząc obuwie o niespotykanej dotąd podeszwie, która pełni nie tylko znaczącą rolę w wymiarze funkcjonalności, ale także pierwszorzędną kwestię w aspekcie wizualnym. Niezwykle gruba podeszwa w różnych kolorach, która połączona została z materiałami w wielu barwa czy dodatkowymi zdobieniami w formie grafiki czy napisów, sprawiają, że Yeezy stają się jednym z najbardziej cennych elementów całych stylizacji.

Limitowana ilość produkowanych modeli 

Pomimo tego, że sneakersy Yeezy produkowane są w szerokiej gamie bardzo wielu, różnorodnych modeli kolorystycznych, to ich produkcja jest ograniczona, a ilość konsumentów zazwyczaj o wiele wyższa niż ilość dostępnych par. To także czynniki, który wpływa na fakt, że Yeezy stały się niezwykle kultowymi modelami butów. Dostępne modele wyprzedają się w zaskakująco szybkim tempie. 

Artystyczne akcenty na butach Yeezy

Sneakersy Yeezy to także doskonała propozycja dla prawdziwych miłośników sztuki. Oprócz klasycznych modeli obuwia, odnaleźć można także pary, które powstały we współpracy z licznymi artystami, co odmienia ich tradycyjny wygląd. Dla przykładu FCE Custom wprowadziło na słynne Yeezy hafty a’la Gucci.

Sneakersy Yeezy stały się dziś już tak kultowymi modelami obuwia, że są pożądane nie tylko przez środowisko kolekcjonerskie sneakerheadów, ale także przez konsumentów, którzy w ogóle nie są związani z tym środowiskiem. Wszystkie wyżej wymienione czynniki razem wpłynęły na niebywały sukces sneakersów Yeezy.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podsumowujemy 2021 rok w show-biznesie. Oto najważniejsze wydarzenia!
Podsumowujemy 2021 rok w show-biznesie. Oto najważniejsze wydarzenia!
Tymi wydarzeniami żyła cała Polska! Przypomnij sobie najważniejsze sensacje w polskim show-biznesie.
Podstawowe elementy dziecięcej wyprawki
Podstawowe elementy dziecięcej wyprawki
Przygotowując się na przyjście dziecka, warto przygotować dla niego wyprawkę. Przy pierwszym może być to bardzo trudne. Zobacz, jakie podstawowe elementy powinny znaleźć się w wyprawce dziecięcej.
Jak przygotować się do domowej sesji ciążowej: praktyczne porady i pomysły
Jak przygotować się do domowej sesji ciążowej: praktyczne porady i pomysły
Porozmawiajmy o tym, jak skutecznie przygotować się do niezapomnianej sesji zdjęciowej w ciąży w domowym zaciszu. Otrzymasz praktyczne wskazówki, a także inspirujące pomysły, które pomogą uwiecznić ten wyjątkowy czas.
Ostatnie wpisy