Czy pozycjonowanie firmy w Katowicach ma sens?

Czy pozycjonowanie firmy w Katowicach ma sens?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pozycjonowanie firmy działającej w Katowicach może w dłuższej perspektywie przynieść wymierne efekty w postaci zwiększenia sprzedaży czy budowania rozpoznawalności naszej marki. Jednak w tym celu konieczne jest, aby całość prac związanych z SEO zlecić specjalistom z branży. Jak sprawić, aby strona Twojej lokalnej firmy wyświetlała się w pierwszych wynikach wyszukiwarki Google?

Czym w ogóle jest SEO?

Pozycjonowanie to obecnie jedna z najpopularniejszych i najważniejszych metod promocji biznesu w internecie. To SEO, obok działań za pośrednictwem mediów społecznościowych i spersonalizowanych reklam, pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, mając pewność, że duża część z nich będzie zainteresowana określonym produktem bądź usługą. Pozycjonowanie znacząco wpływa na ruch gości na stronie internetowej, pozwala budować również tożsamość marki, co wpływa na wyższe wyniki sprzedażowe, a co za tym idzie – nasz większy zysk.

Co to jest SEO? Polega ono na zmianach w treści strony internetowej tak, by była ona chętniej promowana przez algorytmy wyszukiwarek. Najczęściej pozycjonuje się pod kątem wyszukiwarki Google, ponieważ to z niej korzysta ponad 95% użytkowników sieci. Nie tylko treść wpływa na pozycję w Googlach. Wśród innych determinantów wyróżnić możemy warstwę wizualną strony, jej bezpieczeństwo, poprawność językową czy atrakcyjność treści. Pod tym pojęciem kryje się szereg czynności mających na celu optymalizację określonej strony internetowej do oczekiwań wyszukiwarki. 

W praktyce polega to na sprawieniu, aby pozycjonowana strona wyświetlała się możliwie wysoko w organicznych, czyli niereklamowych wynikach wyszukiwarki po wpisaniu odpowiedniej frazy kluczowej. Mogą być do pojedyncze słowa, lub dłuższe zwroty zwane jako longtail. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule https://boo.pl/pozycjonowanie-stron/

Pozycjonowanie lokalne a globalne

Przez pozycjonowanie lokalne rozumie się czynności mające na celu lokalną promocję danego przedsiębiorstwa. Jeśli posiadasz firmę w Katowicach i zajmujesz się dowolnymi usługami, sprzedażą, kosmetyką, fryzjerstwem czy transportem, zainteresować Cię może pozycjonowanie Katowice. W przypadku tego typu usług znacząco zawęża się konkurencja w danej branży, dzięki czemu pozycjonowanie może być efektywniejsze i tańsze.

Przy SEO lokalnym agencja w pierwszej kolejności zajmuje się promocją przedsiębiorstwa na danym obszarze. W tym przypadku będzie to obszar miasta Katowice. Podstawą do rozpoczęcia lokalnego pozycjonowania w Google jest tworzenie mapy i wizytówki firmy. W ten sposób dana instytucja nie jest dłużej anonimowa w sieci, z pomocą wyszukiwarki internetowej można znaleźć dotyczące jej opinie, dane kontaktowe, ofertę czy zdjęcia. 

Agencja SEO może także przeprowadzić rozbudowany audyt, który pozwoli dokładnie określić kierunek pracy, a także zająć się optymalizacją treści w celu uzyskania wysokiego miejsca w wyszukiwarce internetowej Google.

Zdjęcie główne: Campaign Creators/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Adam 28.01.2022

    Każde pozycjonowanie przynosi efekty robione na własną rękę a tym bardziej przez agencje seo. Skuteczne pozycjonowanie stron zaczyna się kiedy po wyborze odpowiedniej agencji seo, przystępujecie do dokonania audytu seo oraz realizacji obranej strategii wdrażanej na stronie.

  • Franek 16.02.2022

    Tytuł troszeczkę podpuszcza, ale może to i dobrze, bo sam artykuł przytacza sprawdzoną i cenną praktykę. A więc, pozycjonowanie Poznań, Warszawa, Lublin, Iława i każde inne miejsce, które stanie się celem jego działania, w rzeczywistości nie ma znaczenia, bo sens jest zawsze i należy to wykorzystywać, bo konkurencja nie śpi i z każdym dniem rośnie w siłę. Chyba każdy powinien zrozumieć, że prowadząc biznes, zawsze musimy myśleć troszeczkę na przód.

Rekomendowane
Modne stylizacje sportowe na wiosnę – nie tylko na trening!
Modne stylizacje sportowe na wiosnę – nie tylko na trening!
Sprawdź, jak wykorzystać je w stylizacjach na wiosnę, by cieszyć się komfortem i wyglądać modnie!
Lato w biurze: te stylizacje gwiazd Cię zainspirują
Lato w biurze: te stylizacje gwiazd Cię zainspirują
Zastanawiasz się, jak ubrać się latem do pracy? Inspiracji warto poszukać u naszych rodzimych gwiazd. Dla każdego coś się znajdzie! Sprawdź już teraz!
Postaw na błysk w oku! Pomysły na makijaże, w których oczy wysuwają się na pierwszy plan
Postaw na błysk w oku! Pomysły na makijaże, w których oczy wysuwają się na pierwszy plan
Mocne oczy czy mocne usta? A może jedno i drugie? Mamy doskonałą alternatywę – postaw na błyszczące powieki, dzięki którym trudno będzie oderwać od Ciebie wzrok.
Ostatnie wpisy