Czy suszarka niszczy włosy?

Strefa beauty
Czy suszarka niszczy włosy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Suszenie włosów, zwłaszcza gęstych i długich to duży problem. Jednak można go łatwo rozwiązać, jeśli dobierzemy odpowiedni strumień powietrza oraz zachowamy między suszarką a włosami należytą odległość. Dzięki temu włosy będą mniej zniszczone.

Jak używać suszarki w odpowiedni sposób?

Suszarka może niszczyć nasze włosy w momencie, kiedy suszymy je zbyt gorącym strumieniem powietrza. Wtedy łuski włosa otwierają się i niestety mogą ulec zniszczeniu. Bardzo złym pomysłem jest także zbyt długotrwałe suszenie oraz stosowanie silnego strumienia gorącego powietrza. Jeśli bardzo chcemy szybko wysuszyć włosy, możemy suszyć je gorącym strumieniem powietrza, ale z dużej odległości i przez krótki czas. Taki rodzaj suszenia sprawi, że włosy nie będą zbyt przesuszone. Oczywiście ważna jest także odpowiednia pielęgnacja. Nakładanie specjalnych olejków, które nawilżają włosy oraz chronią je przed wysoką temperaturą sprawia, że nasze kosmyki stają się bardziej wytrzymałe i mniej łamliwe. Nie należy jednak przesadzać ze zbyt wysoką temperaturą podczas suszenia włosów, ponieważ podobnie jak skóra, włosy również zawierają wodę. Gdy jej brakuje, stają się mniej elastyczne, a przy tym łamliwe. Rozwiązaniem jest suszenie włosów za pomocą zimnego strumienia powietrza. Dzięki temu nie stają się one kruche, a przy okazji zamykają się łuski włosów, przez co ich struktura jest wygładzona, a one same stają się bardziej lśniące. Suszenie za pomocą suszarki o dużej mocy może być dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, kiedy użyjemy zimnego strumienia powietrza.

Nowoczesne suszarki są wyposażone w dodatkową funkcję jonizacji. Sprawia ona, że jony ujemne wnikają w strukturę włosa, dzięki czemu kosmyki nie elektryzują się, ani nie puszą. Tego typu urządzenia posiadają również czujnik temperatury, który sprawia, że suszarka zmniejsza temperaturę suszenia włosów np. podczas dłużej trwającej stylizacji. Dzięki temu nasze włosy są gładkie i to bez konieczności używania prostownicy. Jeśli chcemy suszyć włosy suszarką, wybierajmy te modele, które posiadają regulację mocy oraz możliwość używania zimnego nawiewu przez cały czas suszenia włosów. Dzięki zastosowaniu chłodniejszego nawiewu podczas suszenia mamy pewność, że nasze włosy będą mniej łamliwe oraz bardziej lśniące przez zamykanie się łusek. Bardzo ważne jest również dokładne wysuszenie wszystkich kosmyków, ponieważ spanie w wilgotnych włosach lub ich związanie w momencie, kiedy są jeszcze mokre sprawia, że stają się bardziej łamliwe i mogą zacząć się puszyć. 

Dobre efekty daje również suszenie za pomocą dyfuzora, który nadaje włosom objętości oraz sprawia, że są one znacznie bardziej puszyste. Zapewnia on fryzurze objętość i utrwala ją w naturalny sposób. 

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarką?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby suszarka była oddalona od włosów o co najmniej 20 cm. Warto również przerywać suszenie albo suszyć włosy strumieniem zimnego powietrza z różnych stron. Odpowiednia pielęgnacja również jest kluczowa, ponieważ zastosowanie olejku na włosy, który zmniejsza negatywne działanie gorącego powietrza sprawia, że włosy są mniej łamliwe, nawet przy dłuższym suszeniu. Warto również suszyć włosy naturalnie, bez używania suszarki. Taki odpoczynek dla włosów sprawi, że staną się one mniej łamliwe i na pewno będą łatwiejsze do rozczesywania. Nie można również rozczesywać mokrych włosów, które są mocno splątane. Wcześniej warto je lekko podsuszyć zimnym powietrzem z suszarki, a następnie suszyć je naturalnie. W ten sposób unikniemy ich nadmiernego wypadania i wzmocnimy ich strukturę. Do suszenia wybierajmy tylko sprawdzone suszarki z jonizacją oraz z regulacją temperatury. W niektórych modelach można również dostosować siłę nawiewu co sprawi, że włosy staną się znacznie mocniejsze i bardziej lśniące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do domowej sesji ciążowej: praktyczne porady i pomysły
Jak przygotować się do domowej sesji ciążowej: praktyczne porady i pomysły
Porozmawiajmy o tym, jak skutecznie przygotować się do niezapomnianej sesji zdjęciowej w ciąży w domowym zaciszu. Otrzymasz praktyczne wskazówki, a także inspirujące pomysły, które pomogą uwiecznić ten wyjątkowy czas.
Kosmetyki, które poprawią wygląd twoich brwi i rzęs
Kosmetyki, które poprawią wygląd twoich brwi i rzęs
Popraw wygląd brwi oraz rzęs i nadaj charakteru swojemu spojrzeniu! Sprawdź, jakie kosmetyki pomogą ci uzyskać taki efekt!
Sukienki na ślub cywilny – doradzamy, co wybrać
Sukienki na ślub cywilny – doradzamy, co wybrać
Ślub cywilny jest coraz popularniejszym wyborem dla par, które nie chcą organizować tradycyjnej kościelnej ceremonii. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze sukni na tę uroczystość!
Ostatnie wpisy