Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soczewki jednodniowe to świetny wybór dla osób, które chcą uniknąć niedogodności związanych z czyszczeniem i przechowywaniem soczewek kontaktowych lub dla tych, którzy mają problem z codziennym czyszczeniem soczewek kontaktowych. Są również idealne dla osób z suchymi oczami, ponieważ nie wymagają płukania.

Jak nosić soczewki jednodniowe i o czym pamiętać przy ich wyborze?

Soczewki acuvue oasys 1 day według producenta soczewek są przeznaczone dla osób, które chcą uniknąć kłopotliwego czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych. Są również dla osób z suchymi oczami, ponieważ nie wymagają płukania. Soczewki jednodniowe to najłatwiejszy rodzaj soczewek do noszenia.

Przychodzą gotowe do noszenia, więc nie musisz nic robić przed założeniem ich do oczu. Wystarczy wyjąć soczewkę z opakowania i założyć ją jak najszybciej po otwarciu.

Zakładając soczewki, pamiętaj, że przyzwyczajenie się do nich może zająć trochę czasu. Oto kilka wskazówek dotyczących ich użytkowania:

  • Przed założeniem jednodniowych soczewek kontaktowych upewnij się, że Twoje oczy są dobrze nawilżone. Jeśli nie są, mogą czuć się niewygodnie lub drapać po założeniu.
  • Jeśli Twoje oczy są suche i podrażnione podczas noszenia soczewek, spróbuj zmienić markę lub rodzaj płynu do soczewek.

Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe są dla osób, które nie lubią poświęcać dużo czasu na pielęgnację soczewek kontaktowych. Są również dla tych, którzy noszą kontakty tylko okazjonalnie, np. gdy idą na plażę lub chcą dobrze wyglądać na jakimś wydarzeniu. Soczewki są również idealne dla każdego, kto ma problem z pamiętaniem o zdejmowaniu i czyszczeniu soczewek na noc.

Jednodniowe soczewki kontaktowe nie są zalecane dla osób prowadzących aktywny tryb życia lub uprawiających sporty kontaktowe. Soczewki te nie zapewniają ochrony przed kurzem i innymi ciałami obcymi, więc mogą być bardziej podatne na zabrudzenie i wywołanie infekcji.

Czy mogę używać soczewek jednodniowych, jeśli mam problemy z oczami? Jeśli masz problem ze wzrokiem, taki jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność, powinieneś porozmawiać z lekarzem przed użyciem soczewek jednodniowych. Lekarz może zalecić inny rodzaj soczewek kontaktowych, który będzie bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Czy soczewki jednodniowe są lepsze od miesięcznych?

Jednodniowe soczewki kontaktowe według producenta przeznaczone są dla osób, które regularnie noszą soczewki kontaktowe. 

Nie są one wykonane z twardego plastiku, jak niektóre inne rodzaje soczewek kontaktowych; są miękkie i elastyczne, dzięki czemu mogą poruszać się wraz z Twoimi oczami i nie czujesz dyskomfortu, kiedy mrugasz lub rozglądasz się. 

Jednak niektóre osoby mogą uznać, że soczewki jednodniowe nie zapewniają tak dużej korekcji wzroku, jak wieloogniskowe soczewki kontaktowe lub inne rodzaje soczewek kontaktowych. Nie skorygują one również astygmatyzmu.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Istnieją dwa rodzaje soczewek jednodniowych:

  • Hydrożelowe (na bazie wody) soczewki kontaktowe, które oferują wysoką przepuszczalność tlenu i dobre właściwości zwilżające. Zostały również zaprojektowane tak, aby utrzymać zdrowe oczy i zapewnić komfort podczas codziennego noszenia.
  • Silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe, które zapewniają najwyższy komfort i przejrzystość w porównaniu z innymi rodzajami soczewek kontaktowych.

Fot.: Ion Fet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowe trendy w makijażu i fryzjerstwie podczas tegorocznych pokazów haute couture
Nowe trendy w makijażu i fryzjerstwie podczas tegorocznych pokazów haute couture
Nowymi trendami makijażowymi w pokazach haute couture są m.in. rozświetlacze, ale również minimalistyczne barwy.
Błędy w dobieraniu bielizny, przez które nasze stylizacje gorzej się prezentują
Błędy w dobieraniu bielizny, przez które nasze stylizacje gorzej się prezentują
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio dobrana bielizna może źle wpłynąć na całokształt Twojej stylizacji? Dlatego nie popełniaj tych błędów!
Ubrania tej polskiej projektantki kochają największe gwiazdy
Ubrania tej polskiej projektantki kochają największe gwiazdy
Za cel postawiła sobie podbicie amerykańskiego rynku modowego. I to jej się udało. Zobacz, kto nosi projekty Magdy Butrym!
Ostatnie wpisy