Makijaż permanentny – po co i dla kogo?

Strefa beauty
Makijaż permanentny – po co i dla kogo?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo rzadkie brwi albo chcą lepiej je podkreślić. Można z jego pomocą również nieco uwypuklić kształt ust, czy optycznie poprawić gęstość rzęs za pomocą efektownej kreski na powiece. Wiele kobiet decyduje się na niego ze względów estetycznych lub w momencie, kiedy chcą dodatkowo uwypuklić atuty swojej urody. Na czym polega makijaż permanentny i dla kogo jest przeznaczony?

Makijaż permanentny – na czym on polega?

Zabieg ten polega na umieszczeniu pod skórą barwników, których  używa się również do wykonywania tatuażu. Za pomocą maszynki podobnej do tej, którą wykonuje się tatuaże, stylistka modeluje np. kształt ust, pogłębiając czerwień wargową lub dorysowuje włoski na brwiach, by wydawały się bardziej podkreślone i gęstsze. Makijaż permanentny to również kreska podobna do kreski wykonywanej eyelinerem. Dzięki niej nasze oczy wydają się znacznie większe, a rzęsy gęstsze i ładniej podkreślone. Zanim wykonamy makijaż permanentny, warto porozmawiać ze stylistką, która go wykonuje i powiedzieć o naszych oczekiwaniach. Obecnie metody wykonywania makijażu permanentnego dają bardziej naturalny efekt, dlatego można dobrać idealne rozwiązanie dla nas. Najpierw rozrysowywany jest kształt naszych brwi lub miejsce, w którym na powiece pojawi się kreska zagęszczająca optycznie rzęsy. W razie potrzeby podawany jest środek znieczulający w postaci żelu, następnie  stylistka rozpoczyna wprowadzanie barwnika pod skórę. Najpełniejszy efekt jest widoczny po około 4 dniach. Po tym czasie skóra jest już wygojona i można przyjść z powrotem do salonu na ewentualne poprawki. 

Makijaż permanentny przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą podkreślić swoją naturalną urodę. W niektórych przypadkach nie jest to konieczne, ale panie z nieco zbyt jasnym brwiami, małymi ustami z praktycznie niewidoczną czerwienią wargową oraz te kobiety, które mają bardzo rzadkie rzęsy, mogą za pomocą makijażu permanentnego świetnie podkreślić swoją urodę. Taki zabieg jest polecany również Paniom, które nie lubią się malować lub nie mają na to czasu. Dzięki takim zabiegom znacznie bardziej elegancko i kobieco będą wyglądały kobiety, które posiadają asymetryczne brwi lub prawie nie mają ich wcale. Po niektórych przebytych chorobach wiele kobiet traci część rzęs oraz brwi. Sposobem na odzyskanie dawnego wyglądu jest właśnie makijaż permanentny.

Jakie efekty daje nam makijaż permanentny?

Makijaż permanentny daje nam efekt naturalnego podkreślenia urody. Sprawia, że nie musimy pamiętać o pełnym makijażu, ani używać szminki. Pozwala on na lepsze wypełnienie konturu ust, jego podkreślenie oraz uwydatnienie. Dzięki odpowiedniemu dobraniu barwnika do koloru naszych ust nie będzie potrzebne już używanie kredek do ust ani pomadek. Makijaż permanentny brwi sprawia z kolei, że nasza twarz może wyglądać na nieco szczuplejszą, przez odpowiednie dobranie kształtu brwi. Dodatkowo zauważymy, że nie będzie potrzebne codzienne podkreślanie ich za pomocą kredki, a także zbędne okaże się wykonywanie henny, która daje ładne, ale krótkotrwałe rezultaty. To również odpowiedni zabieg dla pań, które mają dużą i widoczną asymetrię w budowie brwi. 

Wiele kobiet zastanawia się, czy taki zabieg jest dla nich odpowiedni. Makijaż permanentny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nie chcemy codziennie się malować, a spore ubytki w rzęsach, czy brwiach nie pozwalają nam wyglądać dobrze bez makijażu.

Zanim jednak zdecydujemy się na makijaż permanentny, bardzo ostrożnie wybierzmy salon. Najlepiej pójść tam, gdzie stylistka używa kilku metod makijażu permanentnego, co da nam bardzo naturalne, ale również ładne efekty. W niektórych przypadkach warto łączyć różne techniki makijażu permanentnego, by efekt utrzymał się na dłużej.

Barwnik potrafi pozostać pod skórą przez co najmniej 2 lata od wykonania zabiegu, jednak znacznie częściej jest tak, że ślady makijażu permanentnego zostają z nami na zawsze. Po około 2-3 latach warto jednak przyjść do salonu po niewielkie poprawki, by efekt mógł zostać z nami na znacznie dłużej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze kreacje Lady Gagi podczas premiery „House of Gucci”
Najciekawsze kreacje Lady Gagi podczas premiery „House of Gucci”
Oszałamiające i zjawiskowe – poznaj kreacje, które miała na sobie Lady Gaga podczas premier długo wyczekiwanego filmu „House of Gucci”. Gwiazda skupiła na sobie wzrok wszystkich dookoła!
Te modowe trendy były najczęściej wyszukiwane w 2020 według Google!
Te modowe trendy były najczęściej wyszukiwane w 2020 według Google!
Kwarantanna, liczne obostrzenia i home office dały się we znaki. Zrezygnowaliśmy z niewygodnych czy szalonych ubrań na rzecz… Odpowiadamy, jakie hasła najczęściej wpisywano w wyszukiwarkę Google.
Jak ubrania pozwolą Ci zyskać pewność siebie?
Jak ubrania pozwolą Ci zyskać pewność siebie?
Nie wiesz, jak dodać sobie odwagi? Podpowiemy, na co zwracać uwagę przy tworzeniu stylizacji, abyś czuła się nie do pokonania.
Ostatnie wpisy