Jak jazda na rolkach wpływa na naszą figurę?

Lifestyle
Jak jazda na rolkach wpływa na naszą figurę?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to doskonały czas, by zacząć uprawiać sport na świeżym powietrzu. Jeżeli nie masz jeszcze swojej ulubionej dyscypliny, warto zacząć od jazdy na rolkach. Jej wpływ na naszą figurę jest naprawdę zbawienny. Przekonaj się sama!

Wpływ jazdy na rolkach na naszą sylwetkę

Jeżeli zależy Ci na tym, by wyrzeźbić swoją sylwetkę, jeszcze przed zbliżającym się latem, jazda na rolkach jest w sam raz dla Ciebie!

Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej

Trenerzy zauważają, że jeżdżenie na rolkach jest tak samo skuteczne w spalaniu tkanki tłuszczowej, jak bieganie. Szacuje się, że w trakcie jednego, godzinnego treningu, możemy spalić nawet 700 kcal. Tak więc regularne przejażdżki na rolkach, 2-3 razy w tygodniu, mogą skutecznie przyczynić się do utraty kilogramów.

Jazda na rolkach nie obciąża stawów

W przeciwieństwe do biegania, jazda na rolkach nie obciąża stawów. Gdy jeździmy na rolkach, nasze ruchy są płynne, więc kręgosłup i kolana nie są narażone na przeciążenia, jak to bywa w przypadku uprawiania joggingu. Jeżeli więc na co dzień borykamy się z bólem stawów, rolki będą znakomitym wyborem.

Jazda na rolkach rozwija mięśnie nóg i pośladków

Gdy jeździmy na rolkach, pracują wszystkie grupy mięśniowe naszego organizmu. Najintensywniej jednak działają mięśnie nóg i pośladków. Wzmocnieniu ulegają także mięśnie brzucha i grzbietu. Rolki są więc idealne dla osób, które chcą wysmuklić swoje uda, łydki i nadać jędrności swoim pośladkom.

Dotlenienie organizmu

Jazda na rolkach jest o wiele zdrowsza, niż trening w zamkniętym pomieszczeniu. Zażywając ruchu na świeżym powietrzu, nasz organizm dotlenia się, co wpływa na jego lepsze funkcjonowanie. Przy okazji, podczas jazdy na rolkach możemy cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody.

Praca nad koordynacją ruchową

Masz problem z utrzymaniem równowagi i koordynacją ruchową? Jazda na rolkach jest właśnie dla Ciebie! Aby utrzymać balans, konieczna jest współpraca poszczególnych mięśni naszego ciała. Prawidłowa koordynacja ruchowa przyda się nam nie tylko w sporcie, lecz także w codziennym życiu.

Inne powody, dla których warto jeździć na rolkach

Jazda na rolkach niesie za sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia oraz sylwetki. Istnieją jednak inne powody, dla których warto zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportową.

Sport dla każdego

Jazda na rolkach jest sportem absolutnie dla każdego. Jeżeli tylko nauczymy się jeździć (co nie jest trudne), ryzyko, że dotknie nas jakaś kontuzja jest naprawdę niewielkie. Nie ma także większych przeciwwskazań, jeżeli chodzi o wiek lub stan zdrowia. Jest to więc sport, który łączy pokolenia: na wspólne przejażdżki mogą wybrać się dziadkowie, rodzice i dzieci.

Środek transportu

Rolki to świetny środek transportu. Jest na pewno zdrowszy, niż samochód, metro lub tramwaj. Jeżeli więc tylko pozwala na to pogoda, warto wybrać się do pracy na rolkach. Spalamy kalorie, ćwiczymy nasze mięśnie, a przy okazji nie emitujemy szkodliwych spalin.

Jazda na rolkach odpręża i redukuje stres

Jeżeli po całym dniu pracy potrzebujesz chwili relaksu i odprężenia, ale w aktywnym wydaniu, to jazda na rolkach będzie idealnym wyborem. W zależności od naszego nastroju możemy narzucić sobie szybkie tempo, lub zdecydować się na powolną relaksującą jazdę. Z pewnością przejażdżka pozwoli nam oczyścić umysł i wrócić do codziennych obowiązków z nową energią.

Zdj. główne: Arif Maulana/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Odkryj, jak odpowiednio dobrana bielizna może akcentować twoją tożsamość płciową, podkreślając zarówno wygodę, jak i dyskrecję.
Mleczko pszczele – odkryj pielęgnacyjny sekret Azjatek!
Mleczko pszczele – odkryj pielęgnacyjny sekret Azjatek!
Mleczko pszczele to produkt wykorzystywany w azjatyckiej branży beauty. Sprawdź, jakie ma właściwości!
TOP 10 pomysłów na wakacyjne nakrycie głowy!
TOP 10 pomysłów na wakacyjne nakrycie głowy!
Kapelusze, czapki z daszkiem, a może turbany? Poznaj 10 najmodniejszych nakryć głowy w tym sezonie i bądź stylowa na plaży i w mieście!
Ostatnie wpisy