Victoria’s Secret będzie promować różne kobiece sylwetki?

Lifestyle
Victoria’s Secret będzie promować różne kobiece sylwetki?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna modelki Victoria’s Secret kojarzyły się większości z nas ze szczupłymi kobietami o nienagannej figurze. Chociaż kusiły kształtami, na ich ciałach próżno było szukać rozstępów czy fałdek. Tymczasem nowa sesja VS jest zupełnie inna, a aniołki na niej jakby bardziej przyziemne.

Nowa kolekcja Victoria’s Secret zaskakuje i to bardzo pozytywnie. Nie chodzi jedynie o jak zwykle piękną i kobiecą bieliznę, ale również sposób jej promocji. Kolekcja jest dedykowana absolutnie wszystkim kobietom, a sesja promująca została wykonana w zgodzie z ruchem body positive. Czy oznacza to wielkie zmiany w postrzeganiu kobiecego ciała przez czołowe marki na świecie?

Jesień 2020 należy do prawdziwych kobiet

Bielizny Victoria Secret nie kupują jedynie kobiety o figurze Carmen Electry. Większość konsumentek ma mniejsze lub większe kompleksy. Bywają zbyt chude, zbyt pulchne lub zbyt mało jędrne w kategorii wygórowanych standardów. Jednak to, co je łączy, to fakt, że wszystkie są piękne w swej różnorodności. To im właśnie jest dedykowana najnowsza jesienna kolekcja Victoria’s Secret. Na zdjęciach znajdziemy przekrój wszystkich kobiecych sylwetek, takimi, jakie są.

Kobiety na zdjęciach nie są perfekcyjne, ale to sprawia, że są wyjątkowo i nietuzinkowo piękne. Wszystko jest utrzymane w duchu body positive. Ponadto VS postawiło na wygodę oraz ekologię. Materiały, które zostały użyte w produkcji bielizny, częściowo pochodzą z recyclingu i dostosowują się do budowy ciała. W ofercie znajdziemy rozmiary biustonoszy od trzydzieści C przez czterdzieści cztery D, trzydzieści osiem C, aż do poczwórnego D. 

Jak natura stworzyła

Chociaż bez wątpienia sama bielizna zachwyca wykonaniem i designem, to najbardziej zachwycają w kampanii modelki. Tym razem czołowa marka bielizny postawiła na naturalność. Na zdjęciach możemy zobaczyć kobiety wysokie, niskie, grubsze, chudsze, o ciemniejszym oraz jaśniejszym kolorze skóry i co najciekawsze, wszystkie są takie, jak stworzyła je natura. Próżno szukać agresywnego retuszu, który tworzyłby ich nienaturalny, nierealny obraz. To niezwykle nowoczesne podejście. Jednak warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy marka stawia na autentyczność i nie wyklucza nikogo. W zeszłym roku bowiem Victoria’s Secret zawarło kontrakt z transgenderową modelką oraz modelką plus-size, jako jedna z nielicznych marek tego typu. 

Ruch Body Positive

W roku 1996 psychoterapeutka Elizabeth Scott oraz producentka Connie Sobczak założyły ruch ciałopozytywności. Był to sprzeciw oraz forma wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania. Chodziło o to, aby krzewić wśród ludzi samoakceptację własnego ciała. Zgodnie z założeniami ruchu, wszyscy jesteśmy piękni, nawet jeżeli nieidealni. Akceptacja samego siebie pozwala na rezygnację z nieosiągalnych kanonów piękna na rzecz akceptacji tego, jakimi jesteśmy. Wiele dziewcząt w tamtym czasie cierpiała na anoreksję i bulimię, święcie wierząc, że są zbyt grube i brzydkie. Tymczasem różnorodność sprawia, że każdy z nas jest piękny i unikatowy.

Bycie ciałopozytywnym sprawia, że patrzymy na siebie łaskawiej. Owszem dostrzegamy wady, ale jeżeli nie są od nas zależne, akceptujemy je. Filtr, przez który na siebie patrzymy, ma być pozytywniejszy i przychylniejszy. Najważniejsze jest, aby czuć się dobrze samemu ze sobą. Nie należy mieć wobec siebie nierealnych oczekiwań, które w rezultacie sprawiają, że jesteśmy bardziej nieszczęśliwi sami ze sobą.

Marki wspierające Body Positive

Na rynku coraz więcej marek wspiera ideę ruchu body positive podkreślając, że ich kampanie czy kolekcje są dostępne dla wszystkich kobiet, niezależnie od rozmiaru. Do marek tego typu, poza Victoria’s Secret, należą; H&M, Asos, Dove, Monki czy Nike. 

To bardzo istotne, ponieważ większość kobiet nie ma idealnego ciała. Przedstawianie obrazu nierealnego sprawia, że wiele osób ma kompleksy, które ewoluują w poważne zaburzenia postrzegania samego siebie. Tymczasem piękno tkwi w różnorodności.

Zdjęcie główne: Fahad Waseem/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inwestowanie w precyzyjnie wybite kruszce – przewodnik dla początkujących
Inwestowanie w precyzyjnie wybite kruszce – przewodnik dla początkujących
Dowiedz się, jak inwestować w precyzyjnie wybite kruszce złota i srebra. Przewodnik dla początkujących, z którym bezpiecznie rozpoczniesz swoją przygodę z inwestowaniem w metale szlachetne.
Maffashion została mamą!
Maffashion została mamą!
Maffashon wraz z Sebastianem Fabijańskim zostali rodzicami! Pierwsze zdjęcia malucha są już na ich instagramach!
Poradnik użytkowania sprzętu laboratoryjnego – jak wybrać i obsługiwać zestawy pipet automatycznych
Poradnik użytkowania sprzętu laboratoryjnego – jak wybrać i obsługiwać zestawy pipet automatycznych
Zdobądź niezbędną wiedzę na temat wyboru i obsługi automatu do pipet. Ten artykuł przewodnik będzie Ci pomagał zrozumieć i optymalizować proces wykorzystania sprzętu laboratoryjnego.
Ostatnie wpisy