Modele butów idealne na wakacyjny wyjazd

Casual
Modele butów idealne na wakacyjny wyjazd
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pomyśl o działaniach, które wykonasz podczas swojej podróży. Wybierając buty podróżne, zastanów się nad tym, co będziesz robiła w trakcie wakacji. Spakuj buty, które pozwolą Ci wygodnie realizować swoje plany.

Dobierz obuwie do sytuacji

Jeśli masz zamiar odpoczywać podczas podróży i nie angażować się w ćwiczenia fizyczne, nie musisz zabierać ze sobą butów do biegania ani butów turystycznych. Solidna para trampek, np. Converse Chuck Taylor As Core dla mężczyzn lub Lacoste Ziane Sneaker dla kobiet i jedna lub dwie pary eleganckich butów prawdopodobnie wystarczą. Ważne, by postawić na sprawdzone buty oryginalne, by być pewnym ich trwałości.

Spakuj buty, które mogą sprawdzić się w różnych sytuacjach, aby ograniczyć zajmowane miejsce w walizce. Postaw na neutralne odcienie i uniwersalne kroje. Na przykład wygodne, płaskie buty można nosić na lotnisku, podczas zakupów lub zwiedzania, a także podczas wyjścia do barów.

Sprawdź pogodę

Dowiedz się, jaka będzie pogoda w miejscu docelowym. Odpowiednio zaplanuj wybór butów podróżnych. Jeśli wybierasz się w cieplejsze miejsce, powinny wystarczyć lżejsze buty, takie jak lekkie płaskie buty, a nawet sandały lub klapki. W chłodniejszym miejscu możesz spakować coś cieplejszego.

Zastanów się, ile będziesz musiał chodzić. Jeśli zamierzasz dużo zwiedzać, postaw na wygodę. Dobrym pomysłem jest spakowanie butów o kroju sportowym, by zapewnić komfort i uniknąć bolesnych otarć, odcisków i pęcherzy. Przykładowe modele to buty rowerowe Five Ten Freeriders pro Mountain Bike Shoes lub buty Skate DC Tonik.

Co składa się na dobry but podróżny?

Buty podróżne powinny być wygodne, lekkie i trwałe. Jeśli nosisz wygodne buty na co dzień, których używasz do wykonywania wielu czynności, mogą one być świetne w podróży. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje codzienne obuwie jest lekkie.

Jeśli kupujesz nową parę na wycieczkę, nie bój się dopłacić. Buty podróżne powinny służyć długo, a większa cena jest warta, jeśli zależy nam na wygodzie i trwałości

Wybór butów do podróży lotniczych

Wybierz gumowe podeszwy. Mają one zwykle największą przyczepność. Potrzebujesz butów, które nie będą się łatwo ślizgać po podłodze na lotnisku. Gumowe podeszwy mają zwykle najlepszą przyczepność na tych powierzchniach. Zwykle buty z taką podeszwą to trampki. Jeśli nie lubisz tego typu obuwia, przed podróżą odwiedź szewca. Może będzie w stanie umieścić gumowe podeszwy na innym rodzaju butów.

Noś buty, które jesteś gotów zgubić lub uszkodzić. Lotniska mogą być niezbyt sprzyjającym środowiskiem. Mogą bowiem ulec uszkodzeniu w wyniku zalania, schodów ruchomych, a także mogą zostać uszkodzone podczas przechodzenia przez taśmociąg podczas odprawy. 

Na lotnisku nie należy nosić butów z ozdobami, np. cekinami. Istnieje duże ryzyko, że tego typu buty w pewnym momencie ulegną uszkodzeniu, a ozdoby mogą łatwo odpaść. Wybierz takie, które są łatwe do czyszczenia. Na lotniskach panuje bałagan. Ze względu na ryzyko zabrudzenia lub uszkodzenia butów podczas podróży, wybierz te, które można łatwo wyczyścić. Najlepiej nosić buty, które po podróży można bezpiecznie przetrzeć wodą z mydłem.

Jeśli nie masz pewności, jak czyścić buty, przeczytaj dołączoną do nich instrukcję producenta. Powinny tam być wszystkie wskazówki, dzięki którym nie uszkodzisz obuwia. Jeśli wybieramy się w podróż warto odpuścić sobie takie modele, które wymagają szczególnej konserwacji.

Weź buty, które pasują do wielu strojów. Obuwie jest ciężkie i nie chcesz, aby walizka miała nadmiar kilogramów. Poszukaj neutralnych odcieni i butów, które można nosić zarówno na co dzień, jak i na eleganckie okazje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ten kontrowersyjny zestaw Belli Hadid to kwintesencja stylu lat 90.
Ten kontrowersyjny zestaw Belli Hadid to kwintesencja stylu lat 90.
Top modelka przykuła uwagę paparazzi kolorowym dresem i...widoczną bielizną!
Upadłość konsumencka a Twoja przyszłość finansowa: Jak odbudować zdolność kredytową?
Upadłość konsumencka a Twoja przyszłość finansowa: Jak odbudować zdolność kredytową?
pływ upadłości na zdolność kredytową jest znaczący, ponieważ informacja o niej pozostaje w BIK przez wiele lat, co może znacznie utrudnić uzyskanie nowego finansowania. 
Gigi Hadid zaskoczyła fanów nową fryzurą – jej zdjęcie polubiło niemal 5 mln osób!
Gigi Hadid zaskoczyła fanów nową fryzurą – jej zdjęcie polubiło niemal 5 mln osób!
Gigi Hadid postawiła na mocne cięcie i wygląda świetnie. Zobacz, jaką ma teraz fryzurę!
Ostatnie wpisy