Najciekawsze premiery polskich filmów w 2022 roku!

Najciekawsze premiery polskich filmów w 2022 roku!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dopiero co witaliśmy 2022 rok, a już jesteśmy zalewani zapowiedziami i zwiastunami kinowych hitów, które ukażą się w ciągu nadchodzących 12 miesięcy. Polska kinematografia nie pozostaje w tyle i także szykuje całą masę produkcji, które będziemy mogli oglądać na dużym ekranie. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

„Gierek”

Film, który na ekranach kin możemy oglądać już od 21 stycznia, przedstawia losy pierwszego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka. W rolę głównego bohatera wcielił się Michał Koterski. U jego boku będziemy mogli podziwiać Małgorzatę Kożuchowską odgrywającą postać Stanisławy, żony tytułowego bohatera.

„Chłopi”

Z pewnością wszyscy kinomaniacy pamiętają nominowaną do Oscara animację Doroty Kobieli „Twój Vincent”. Film odbił się ogromnym echem i zrobił wrażenie na setkach tysięcy widzów. W 2022 roku Kobiela powraca z produkcją „Chłopi” zrealizowaną w technice malarskiej. Wszystkie sceny z aktorami zostaną namalowane ręcznie – jak obraz olejny. W znakomitej obsadzie będziemy mogli podziwiać m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Ewę Kasprzyk, Julię Wieniawę i Macieja Musiała. Animacja wejdzie do kin 7 października.

„Zadra”

Dla Zadry zaistnienie na scenie rapowej to nie tylko szansa na wielką karierę i spełnienie marzeń, lecz także możliwość lepszej przyszłości dla jej rodziny. Środowisko raperskie jest jednak mocno hermetyczne, a dominujący w nim mężczyźni nie pozwalają zaistnieć tam takiej kobiecie jak ona. W tytułową rolę dziewczyny z niezwykłą charyzmą i energią wcieli się Magdalena Wieczorek.

„Inni ludzie”

Filmowa adaptacja powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie” to pełnometrażowy debiut młodej reżyserki Aleksandry Terpińskiej. Na ekranie będziemy mogli przyjrzeć się historii kobiety i mężczyzny, którzy z pozoru żyją w innych światach i nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich losy jednak splatają się ze sobą, a wzajemna relacja pozwoli im spojrzeć na życie z innej perspektywy. Premiera filmu „Inni ludzie” w kinach już 18 marca.

„Mój dług”

O historii Sławomira Sikory mogliśmy dowiedzieć się z filmu Krzysztofa Krauzego „Dług” z 1999 roku. Dziś, po ponad dwudziestu latach, na ekranach kin będziemy mogli oglądać drogę do ułaskawienia mężczyzny. Twórcy filmu „Mój dług” zapewniają, że w filmie zobaczymy niezwykłą historię mężczyzny skazanego za morderstwo, odbywającego długi wyrok w więzieniu. Będzie to opowieść o przetrwaniu i nierównej walce o sprawiedliwość. Film wejdzie do kin 25 lutego.

„Johnny”

„Johnny” to historia księdza Jana Kaczkowskiego opowiedziana z perspektywy jego podopiecznego, Patryka Galewskiego. Duchowny angażuje uczniów zawodówek w pomoc śmiertelnie chorym ludziom. W ten sposób przekazuje im, jak ważne w życiu są bliskość, czułość i relacje międzyludzkie. W główną rolę wcielił się Dawid Ogrodnik. Jego oraz wielu innych znakomitych aktorów będziemy mogli oglądać w kinach od 23 września.

„Niebezpieczni dżentelmeni”

Ten film to podróż do czasów literackiej bohemy. Trzej znakomici literaci – Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad – i jeden antropolog, Bronisław Malinowski, budzą się w zakopiańskiej willi po suto zakrapianej imprezie. W próbie odtworzenia wydarzeń z minionej nocy nie pomaga odnalezione na podłodze ciało. „Niebezpieczni dżentelmeni” to komedia kryminalna, w której główni bohaterowie będą starali się uwolnić od podejrzeń popełnienia morderstwa, a dodatkowo rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci. Film na ekranach kin pojawi się 18 listopada.

Źródło: pixabay.com/Bru-nO

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Odkryj, jak odpowiednio dobrana bielizna może akcentować twoją tożsamość płciową, podkreślając zarówno wygodę, jak i dyskrecję.
Ulubione zapachy gwiazd –  Meghan Markle, Natalie Portman i Adele – topowa 4
Ulubione zapachy gwiazd – Meghan Markle, Natalie Portman i Adele – topowa 4
Chcesz znać zapach swojej ulubionej gwiazdy? Sprawdź!
Podstawowe zasady tworzenia modnego garderobu – poradnik dla początkujących
Podstawowe zasady tworzenia modnego garderobu – poradnik dla początkujących
Odkryj tajniki skomponowania efektownej garderoby! Dowiedz się jak dobrze wykorzystać posiadane elementy, jakie błędy unikać i jak kształtować swój styl od podstaw. Zdobądź wiedzę potrzebną do stworzenia idealnej garderoby.
Ostatnie wpisy