Niezapomniane pokazy mody – subiektywne zestawienie

Lifestyle
Niezapomniane pokazy mody – subiektywne zestawienie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Są takie pokazy mody, które wychodzą poza ramy klasycznej prezentacji nowej kolekcji ubrań i stają się niezapomnianym doznaniem artystycznym, przez co bliżej im do performance’u czy przedstawienia. Dlatego też dziś prezentujemy najbardziej spektakularne pokazy ostatnich lat, które przeszły do historii za sprawą swojej formy!

Haute Couture – Dior pokaz jesień 2012

Ten debiutancki pokaz haute couture Rafa Simonsa reprezentującego dom mody Dior na długo zapadł wszystkim w pamięć, ponieważ odnosił się on do dziedzictwa marki Dior i wielkiej miłości jej kreatora – kwiatów. Scenografie pokazu stanowiły więc ogromne ściany wykonane w całości z żywych kwiatów połączonych w efektowne obrazy z wykorzystaniem niebieskich ostróżek, białych orchidei oraz żółtych mimoz. Jak podał dom mody, do wykonania oprawy scenicznej pokazu wykorzystano ponad milion żywych kwiatów, które zrobiły wrażenie na zasiadających na widowni gwiazdach m.in. Marc Jacobs, Alber Elbaz czy Diane von Furstenberg. Sam pokaz otworzyła natomiast światowej klasy top modelka Julia Nobis.

Pokaz jesień-zima Chanel 2014 

Dom mody Chanel przyzwyczaił już swoich miłośników do spektakularnych scenografii wykorzystywanych podczas pokazów. W trakcie prezentacji kolekcji jesień-zima w 2014 roku organizowanej w paryskiej hali wystawowej Grand Palais podczas tamtejszego fashion week w europejskiej stolicy mody, marka ta postawiła na oprawę przypominającą supermarket. W hali zagościły więc sklepowe półki z wystawionymi towarami sygnowanymi logiem Chanel, wśród których spacerowały modelki, prezentując najnowszą kolekcję. Na koniec pokazu, zamiast zejść z nietypowego wybiegu robiły one jednak zakupy, wrzucając produkty do sklepowych wózków. Cały pokaz zamknęło przejście Karla Lagerfelda, który trzymając za dłoń Carę Delevigne przemierzył supermarketowe alejki.

Pokaz Alexandra McQueena jesień-zima 2006

Prezentujący kolekcje jesień-zima w 2006 roku pokaz Alexandra McQueena przeszedł już do historii, a wszystko za sprawą tego, że projektant w jego trakcie postawił na nowo zinterpretować swoją brytyjską tożsamość. Cały pokaz został oparty na romantycznej historii, którą prezentowały poszczególne modelki. Jednak to sam finał najbardziej zapadł każdemu z uczestników pokazu w pamięć. Wszystkie światła na sali zgasły i ukazała się szklana przeźroczysta piramida, w której ukazał się hologram kobiety ubranej w zwiewną białą suknię. W postać samej kobiety wcieliła się światowej sławy modelka Kate Moss, która tańczyła zmysłowo tylko po to, aby po kilku sekundach całkowicie się zdematerializować. Ten element pokazu powstał przy współpracy z reżyserem Baillie Walsh, który na potrzeby Alexandra McQueena wykonał całą inscenizację.

Pokaz Gucci jesień-zima 2018

W 2018 roku marka Gucci postawiła zaprezentować swoją kolekcję na sezon jesień-zima w niebanalny sposób. Zamiast klasycznego wybiegu zastosowała scenografię prezentującą salę operacyjną z zielonymi ścianami, szpitalnymi łóżkami i lampami chirurgicznymi na suficie. Modele prezentując elementy kolekcji, dodatkowo w dłoniach dzierżyli obiekty operacji odbywających się na sali – małe smoki, węże, a nawet klony swoich głów.

Pokaz Givenchy wiosna lato 2016 

Ostatnim pokazem w naszym zestawieniu wartym zobaczenia na własne oczy jest pokaz kolekcji wiosna-lato 2016 marki Givenchy organizowany w Nowym Jorku. To, co pozwala zaliczyć go do wyjątkowych pokazów, jest przede wszystkim fakt, że odbył się on na świeżym powietrzu, pod gołym niebem w 14 rocznicę wydarzeń z 9 września. Cały pokaz odbył się w przestrzeni Pier 26, gdzie nad wybiegiem unosił się cień nowego wieżowca 1 World Trade Center, będącego częścią kompleksu powstałego w miejscu katastrofy WTC. Pokaz, oprócz prezentacji najnowszej kolekcji oddawał również hołd ofiarom zamachu z 9 września, dlatego też poprzedził go performance Mariny Abramovic.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naturalny makijaż brwi – o czym trzeba pamiętać?
Naturalny makijaż brwi – o czym trzeba pamiętać?
Makijaż oczu jest bardzo ważny, pomaga podkreślić urodę. Umiejętnie wykonany nadaje spojrzeniu wyrazistości, głębi, zwiększa optycznie powierzchnię powiek, a także podkreśla rysy twarzy i wizualnie odejmują lat. Wiele pań stosuje tusze do rzęs, kredki i cienie, ale zapomina o środkach do malowania brwi. A bez tego makijaż nie jest pełny. Jakie produkty do brwi wybrać? Jak malować brwi, aby wyglądały naturalnie i harmonijnie?
Julia Wieniawa wystartowała z własną marką kosmetyczną!
Julia Wieniawa wystartowała z własną marką kosmetyczną!
Czego można się spodziewać po nowym projekcie Julii Wieniawy? Czy marka kosmetyczna młodej aktorki zamiesza na rynku kosmetycznym?
Kultura i atmosfera klubów go-go – czego możesz się spodziewać
Kultura i atmosfera klubów go-go – czego możesz się spodziewać
Kluby go-go oferują unikalną atmosferę i doświadczenie, które można cieszyć się z odpowiednim zrozumieniem i szacunkiem dla wszystkich uczestników.
Ostatnie wpisy