Wieczór Panieński – jak zorganizować niezapomnianą imprezę?

Wieczór Panieński – jak zorganizować niezapomnianą imprezę?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wieczór panieński to jedna z tradycji, która wiąże się z zamążpójściem. Wydarzenie organizowane jest dla panny młodej i przebiega tylko w gronie najbliższych pań, a jego celem jest doskonała, ostatnia zabawa w wolnym stanie cywilnym. Kto organizuje wieczór panieński i jak powinien wyglądać, aby rzeczywiście był niezapomniany i wiązał się z atrakcyjnymi przeżyciami? Poznaj propozycje na najlepsze, towarzyskie spotkanie kobiet tuż przed ślubem jednej z uczestniczek. 

Kto organizuje wieczór panieński?

Zgodnie z tradycją wieczór panieński powinna zorganizować świadkowa panny młodej, a najlepiej, jeśli zrobi to w tajemnicy przed nią. Oczywiście, w organizacji idealnego wieczoru panieńskiego mogą pomagać przyjaciółki czy siostry tej, która już niedługo wyjdzie za mąż. Ważne, aby osoby, które podejmą się takiego zadania, dobrze znały przyszłą pannę młodą, a wieczór panieński przebiegał zgodnie z jej preferencjami, zainteresowaniami czy marzeniami. 

Warto dodać, że w kwestie finansowe dotyczące organizacji panieńskiej imprezy nie należy włączać panny młodej. Najczęściej uczestniczki takiego spotkania robią w tym celu składkę albo koszty ponosi świadkowa. 

Symboliczny, ostatni dzień „wolności” 

Na organizatorkach wieczoru panieńskiego spoczywa naprawdę ogromna odpowiedzialność, a sama impreza jest nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać o zaproszeniu wszystkich najbliższych pannie młodej kobietach, z reguły tych, które będą bawić się także na weselu. Sama organizacja ostatniego, wolnego wieczoru powinna przebiegać z dużym wyprzedzeniem, aby wszystko zostało „dopięte na ostatni guzik”. Utrudnieniem jest również fakt, że wieczór panieński organizuje się przecież w tajemnicy przed tą, która już niedługo stanie na ślubnym kobiercu, nierzadko sporym problemem może być już sam wybór odpowiedniego dla wszystkich terminu, dlatego warto go ustalić nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pomysły na idealny wieczór panieński

Ponieważ wieczór panieński stał się już bardzo popularnym zwyczajem, na rynku kompleksowych usług ślubnych prężnie działają firmy, które zajmują się kwestią organizacji takiej zabawy z zachowaniem pełnego profesjonalizmu. Z powodzeniem można jednak podjąć się tego zadania samodzielnie, jeśli tylko zna się w tym zakresie indywidualne preferencje i oczekiwania przyszłej panny młodej. 

Wieczór panieński w tej typowej odsłonie polega na spotkaniu najbliższych przyjaciółek, koleżanek czy kobiet z grona rodziny w wynajętej sali czy wydzielonym miejscu. Nieodzownym elementem zabawy jest pyszne jedzenie, na przykład dania z owocami morza, lekkie sałatki i słodkości lubiane przez pannę młodą. Jeśli chodzi o napoje, warto pomyśleć o kolorowych koktajlach, których bazą będzie wódka premium. Wtedy zawsze trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, dzięki czemu dobre wspomnienia zostaną z nami jak najdłużej.Dobrym akcentem tematycznym może być dekoracja miejsca zabawy nawiązująca do jeszcze wolnego stanu kobiety, która za chwilę zostanie żoną, a obowiązkowym elementem wydarzenia są gry i quizy, jak „test na żonę” lub „nauki przedmałżeńskie”. Świetnym pomysłem jest wręczenie prezentu przyszłej pannie młodej, który koniecznie wiąże się z jej jeszcze wolnym stanem. 

Wieczór panieński w tej bardziej kreatywnej odsłonie może zostać zorganizowany:

  • w nocnym klubie, 
  • w salonie SPA, 
  • na parku linowym, 
  • w escape roomie,
  • w gospodarstwie agroturystycznym. 

Coraz chętniej organizowane są również kilkudniowe wyjazdy w gronie przyjaciółek, nierzadko w odległe zakątki świata, aby móc cieszyć się niezapomnianymi przeżyciami.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wczorajszy look Jennifer Lawrence to idealny przepis na miejską stylizację latem
Wczorajszy look Jennifer Lawrence to idealny przepis na miejską stylizację latem
Jej sukienka ma energetyczny kolor, a klapki to jeden z najmodniejszych modeli tego lata.
Jak dobrać zegarek do stylizacji?
Jak dobrać zegarek do stylizacji?
Zegarek pasuje do każdego outfitu – na wyjście z koleżankami, do pracy i na trening. Sprawdź, jak dobrać go do Twojej stylizacji i postaw na klasę!
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Jak wygodna i dyskretna bielizna może podkreślić twoją tożsamość płciową?
Odkryj, jak odpowiednio dobrana bielizna może akcentować twoją tożsamość płciową, podkreślając zarówno wygodę, jak i dyskrecję.
Ostatnie wpisy