Jak ubrania pozwolą Ci zyskać pewność siebie?

Jak ubrania pozwolą Ci zyskać pewność siebie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każda z nas chce czuć się atrakcyjnie i przykuwać spojrzenia innych. Nie ma w tym nic płytkiego. Dlatego tak ważne jest wybieranie ubrań, które do nas pasują, abyśmy czuły się i pięknie, i komfortowo.

Teoria czterech pór roku – z czym to się je?

Zapewne nieraz słyszałaś o koncepcie czterech pór roku. I my również o nim wspomnimy, no bo po co wymyślać koło na nowo, szczególnie kiedy działa?

Paletę kolorów można podzielić na część ciepłą i zimną. To podstawowa zasada tworzenie kompozycji barwnych. Kolory zimne powstają z dodatkiem niebieskiego, zaś ciepłe opierają się na żółtej bazie. Z pewnością podczas dobierania podkładu nieraz musiałaś zastanowić się nad tym, czy bardziej do twojego naturalnego kolorytu skóry pasuje odcień różowy czy żółty. Wybierałaś wówczas właśnie między podtonem zimnym a ciepłym.

Teoria czterech pór roku oprócz stopnia temperatury kolorów wyróżnia także ich intensywność. Każdy odcień może być żywy lub przygaszony. Mając te cztery kryteria w głowie, dzielimy je na następujące pory roku:

  • ciepłe kolory + żywe odcienie = wiosna
  • zimne kolory + przygaszone odcienie = lato
  • ciepłe kolory + przygaszone odcienie = jesień
  • zimne kolory + żywe odcienie = zima

Jak znaleźć swój typ cery?

Najprostszy sposób stwierdzenia, jakim typem urody jesteś? Posortuj swoje ubrania w cztery oddzielne kupki, odpowiadające każdej cesze, według której koncept czterech pór roku jest podzielony. Jeśli twoja garderoba prezentuje się w monochromatycznej palecie, Perso – sklep z odzieżą ma w swoim asortymencie masę ubrań w różnych krojach i kolorach. Następnie, mając dostęp do pełnego słońca (to bardzo ważne, sztuczne światło wykrzywia obraz rzeczywistości i to, jak siebie postrzegamy), poproś przyjaciółkę o zrobienie ci kilku zdjęć w różnych outfitach. Postaraj się, aby tło zdjęć była jak najmożliwiej neutralne, a ty sama nie noś makijażu, żeby nie wpłynąć na wyniki testu.

Wspólnie usiądźcie nad zdjęciami i oceńcie, z którymi kolorami wyglądałaś najlepiej. Czy twoja twarz wydaje się zmęczona, kiedy nosisz głęboki błękit, ale rozświetla się w towarzystwie piaskowej żółci? To znak, że jesteś jesienią lub wiosną. Następnie porównaj siebie w stylizacjach zawierających wyłącznie ciepłe barwy, ale o różnej intensywności. W pastelowej mandarynce wydajesz się nieco przytłoczona, za to w krzykliwym pomarańczu promieniejesz? Gratulacje! Właśnie odkryłaś, że jesteś wiosną.

Nie wierzysz, że kolory mają jakiekolwiek wpływ na to, jak wyglądasz? Spójrz na Beyonce. Nie bez powodu prawie zawsze nosi złote outfity. Beyonce jest klasyczną wiosną, która prezentuje się w gorących, intensywnych kolorach. Wystarczy, że porównasz jej zdjęcia w krwistoczerwonej sukience a fioletowym garniturze, by zobaczyć różnicę w tym, jak prezentuje się jej cera w towarzystwie różnych kolorów. Ubrana w ciepłe kolory, Beyonce promienieje zdrowym blaskiem, podczas gdy zimne barwy nadają jej niezdrowego wyrazu.

Jeśli również jesteś wiosną i chcesz wyglądać tak seksownie, jak robi to queen B, polecamy czerwone komplety bielizny na https://www.atrakcyjna.pl/pol_m_Sexy-bielizna-550.html. Dobierz do nich oszałamiające obcasy.

Bądź sobą

Jesteś jedyna w swoim rodzaju, więc w podążaniu za trendami nie zapomnij po prostu być sobą. Tak jak Billie Eilish nie przejmuje się opiniami innych, tak ty sama nie obawiaj się wyróżniania się w tłumie. Każda ikona mody miała swój tłum ludzi, którzy nie rozumieli ich przełomowych idei. Noś to, w czym czujesz się komfortowo i w czym podobasz się sama sobie bez zwracania uwagi na to, co powiedzą inni.

Na https://noq.com.pl/kategoria-produktu/kobieta/rajstopy/ znajdziesz rajstopy w przeróżnych wzorach, które pomogą ci w subtelny sposób wyrazić swoją osobowość i zwieńczyć każdą stylizację.

Pamiętaj. Jesteś piękna wtedy, kiedy piękna się czujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kylie Jenner i jej sposób na french manicure
Kylie Jenner i jej sposób na french manicure
Szukasz pomysłu i inspiracji na odważny manicure? Sprawdź, jak wyróżniła się Kylie Jenner i jaki jest jej sposób na manicure.
Farbowanie włosów – jakie kolory pasują do jasnych karnacji?
Farbowanie włosów – jakie kolory pasują do jasnych karnacji?
Kolor włosów może pięknie podkreśli wszystkie nasze atuty. Jaki jednak kolor wybrać w przypadku jasnej karnacji? Podpowiadamy, jakie odcienie sprawdzą się najlepiej.
Damski płaszcz na jesień – co w modzie piszczy?
Damski płaszcz na jesień – co w modzie piszczy?
Jesień w pełni, a ty nie masz jeszcze odpowiedniego płaszcza? Nie martw się.
Ostatnie wpisy