Pieczenie pochwy – co może być przyczyną?

Pieczenie pochwy – co może być przyczyną?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pieczenie pochwy może być jednym z wielu objawów ciężkich chorób bądź zapaleń, którym od razu należy przeciwdziałać. Pieczenie pochwy zawsze świadczy o problemie. Może być to zapalenie, alergia, stan zapalny czy choroba weneryczna. Sprawdź, co może powodować pieczenie pochwy i w razie odczuwania takich objawów, udaj się natychmiast do lekarza!

Reakcja na antykoncepcje

Objaw pieczenia może być również reakcją na nową antykoncepcję. Może wystąpić podczas zażywania tabletek doustnych oraz przy wykorzystywaniu dopochwowych krążków antykoncepcyjnych czy kapturków. Pieczenie może być również wynikiem używania prezerwatyw, które mogą uczulać wnętrze pochwy. W takim przypadku uczucie dyskomfortu i pieczenie odczuwane są już podczas stosunku. Gdy pojawiają się takie problemy, nie można udawać, że ich nie ma. Najlepiej od razu przerwać zbliżenie, a jeśli pieczenie nadal będzie występować, warto skonsultować się z lekarzem.  W takiej sytuacji teleporada online pozwoli dobrać odpowiednie leki i sposób działania

Reakcja alergiczna

Pieczenie pochwy może być po prostu reakcją alergiczną np. na zmianę kosmetyków, płynów do prania czy też środków do mycia i pielęgnacji. Alergia może pojawić się znikąd, nawet jeśli nie używało się nowych produktów. Poza kosmetykami i płynami mogą wywołać ją np. perfumowane podpaski bądź zabawki erotyczne wykonane z niewłaściwego materiału. Reakcji alergicznej może towarzyszyć obrzęk, zaczerwienienie i obfite, ale bezbarwne upławy. Alergia jest łatwa do wyleczenia, o ile znajdzie się uczulający element.

Zapalenie grzybicze pochwy

Gdy dochodzi do zaburzenia flory bakteryjnej pochwy, pojawi się szansa na pojawienie się zapalenia. Może być ono zarówno grzybicze, jak i bakteryjne. W przypadku tego pierwszego mówi się o uczuciu pieczenia, obrzęku, zaczerwienieniu, uczuciu świądu i nieprzerwanego bólu, który nasila się podczas stosunku i oddawania moczu. Zapaleniu grzybiczemu pochwy towarzyszą charakterystyczne upławy w białym kolorze, o grudkowatej, porównywanej do twarogu konsystencji. Aby pozbyć się takiego zapalenia, wystarczy użyć specjalistycznych leków przeciwgrzybiczych.

Choroby weneryczne

W najgorszym przypadku pieczenie pochwy świadczy o pojawieniu się chorób wenerycznych. Pod uwagę bierze się głównie chlamydiozę, opryszczkę, brodawki, rzeżączkę oaz rzęsistkowicę. Wraz z pieczeniem pojawiać się będzie ból, swędzenie i częstomocz. Może być widoczny również obrzęk, a nawet wysypka. Do tego w przypadku zarażenia się chorobą weneryczną, warto zwracać uwagę na upławy. Mogą być one żółte, krwiste i ropne. Każdy rodzaj jest bardzo wyczuwalny ze względu na swój charakterystyczny zapach. W przypadku zauważenia u siebie tego typu objawów należy bezzwłocznie udać się do lekarza!

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji o zdrowiu? Interesują Cię objawy różnych chorób i ich przyczyny? Koniecznie odwiedź stronę https://seniore.pl, a na pewno znajdziesz coś dla seniora.

Fot.: Sora Shimazaki/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Minerały na paznokciach – poznaj jeden z trendów w manicure
Minerały na paznokciach – poznaj jeden z trendów w manicure
Szukasz oryginalnego pomysłu na stylizację paznokci? Odkryj najnowszy trend w manicure - minerały i kamienie szlachetne!
Kate Perry kontra Lady Gaga – oceniamy sceniczny wizerunek gwiazd
Kate Perry kontra Lady Gaga – oceniamy sceniczny wizerunek gwiazd
Kate Perry i Lady Gaga wiedzą, jak swoim wyglądem zainspirować, oburzyć, a przede wszystkim zwrócić uwagę fanów, krytyków muzycznych czy stylistów. Oceniamy sceniczny wizerunek tych gwiazd!
Seriale z największą liczbą nominacji do Emmy – musisz je obejrzeć!
Seriale z największą liczbą nominacji do Emmy – musisz je obejrzeć!
Sprawdź, które seriale powalczą o prestiżowe nagrody Emmy!
Ostatnie wpisy